2024. április 26. péntek
Ervin
Holnap Zita, Mariannnapja lesz.

Szép sikerek, a karate Diákolimpia elődöntőjén

15 induló, 13 érem a Diákolimpai elődöntőn 15 induló, 13 érem a Diákolimpai elődöntőn

2014 is, a diáksport éve. A Castrum Sc Kapuvár karatésai répcelaki, és tarjáni felkészítőversenyeik után, március 8-án Várpalotán vettek részt a Kyokushin Karate Diákolimpia Nyugat-Magyarországi elődöntőjén. A 15 fős csapat hozta a tőlük megszokott eredményeket, és folytatják a készülsét a veszprémi döntőre.

17 harcost neveztek a Castrumosok Várpalotára, de csak 15-vel értek oda.

Orbán Bence és Dezamics Máté, egészségügyi okok miatt maradtak le a Castrum indulói közül. Ám, még így is mintegy 420 versenyző mérettetett meg 2014.03.08-án Várpalotán a Diákolimpai elődöntőjében 35 klubból.Castrum SC Kapuvár - Pantelics Bence

A versenyek formagyakorlatokkal kezdődtek, és négy tatamin zajlottak.

A mérlegelést, és orvosi vizsgálatot követően, Pantelics Bence volt az, aki elsőnek izgulhatott. Az ifjúsági korcsoport formagyakolat (KATA) versenyében bronzérmet szerzett.

A három edző, Németh Gábor, dr. Szalai László, és Pantelics Péter, folyamatosan pörgésben voltak, mert a 4 pást, és a rengeteg versenyző, ellátta őket munkával.
 Igaz, nekik a "könnyebb" része jutott, hiszen a csatákat a kapuvári karatésok vívták, azért ők is megizzadtak a verseny végére. A kapuvári karatésok több győztes küzdelem után állhattak csak a dobogóra, és így is 13 érem született.
A Gyermek I - II-es korcsoportban a fiúk mindegyike nagylétszámú csoportból verekedte fel magát a dobogóra. Németh Raul  és Szalai Sámuel  is ezüstérmet, míg Jerkó Dominik bronzérmet szereztek.
Dukai Norbert első komoly versenyén, szépen domborított. Határozottságának, akarásának ezüstérem volt a jutalma.
Molnár Brigitta a női mezőny ezüstöse, Fábián Orsolya pedig a másik súlycsoport bronzérmes helyezettje lett.

Kiss Márknak nem sikerült hoznia a tavalyi DOL bajnoki címet, de a bronzéremmel sem lehet szégyenkezni valója a Castrumnak.

Az ifjúságiak mezőnyében Kovács Róbert bronzérmet, Németh Márk ezüstöt, a lányok - Bán Lili és Végerbauer Roberta - pedig egy-egy aranyat hoztak Kapuvárra.
Németh Veronika a junior nők közt diadalmaskodott, és vitathatatlan volt az arany, amit ezen a napon is az Ő nyakába akasztottak.

Az igazi országos rangadóra, a Kyokushin karate Diákolimpia döntőjére Veszprémbe kerül sor, március 29-én. A helyezetteket, és a továbbjutók létszámát figyelembe véve, a Castrum ott is nagy létszámmal fogja Kapuvárt képviselni.

Nagy a tét a DOL döntőben

Mindenki számára fontos, hogy a Karate Diákolimpián szép eredményt érhessen el. Úgy edzőnek, mint versenyzőnek. A legnagyobb feladat mégis Németh Veronikára vár, aki amennyiben megvédi többszörös bajnoki címét, eredményével megválthatja az azerbajdzsani repülőjegyet, a Junior Shinkyokushin Európa Bajnokságra. info-icon

Nem csak Veronikának fontos a jó szereplés, mivel, 2014. Január 1-től a karate sportban elért eredmények is számítanak a felsőfokú felvételi többletpontokban. ( Eddig nem számított sajnos !)
Akinek még kicsi a gyermeke, azok számára is fontos lehet, mert a felsőfokú felvételi előtt 8 évben szerezett eredményeket elfogadják.
Tehát ha egy 10 éves gyermek a diákolimpián vagy a Magyar Bajnokságon érmes lesz, azok számára biztosított lesz a többletpont.