2024. április 19. péntek
Emma
Holnap Tivadar, Odettnapja lesz.
1:1 Lipóton 1:1 Lipóton

Jó iramú mérkőzésen hiába vezetett csapatunk kétszer is a dobogón alsó fokán tanyázó Lipót vendégeként, meg kellett elégednie egy ponttal.

Kiváló talajú pályán szemerkélő esőben, szélben játszották a mérkőzést, melynek első félidejében a szél által támogatott KSE jó pár helyzetet kidolgozott és egyben hagyott kihasználatlanul is. A félidő derekán egy roppant érdekes góllal szerzett vezetést csapatunk: Kleizer a saját térfeléről indított, a labda a kifutó kapus feje fölött átpattant és a hálóba gurult. 0-1.

5 percig örülhettünk, amikor is egy komoly védelmi (és játékvezetői) megingást Kiss Á. használt ki és az ötös sarkáról a kapuba bombázott 1-1. A szünet előtt ismét megszerezhette volna a vezetést a Kapuvár, ám Horváth A. szögletéről éppen hogy lemaradt Nicsenko, a ráadásban pedig Horváth A. 16 méteres lövését a lipótiak csak szemmel verték, ám a játékszer centikkel elkerülte a bal felső sarkot.

A második félidőben magasabb sebességfokozatra kapcsolt a sötétedő lipóti estén a hazai együttes, az első 10 percben beszorította a Kapuvárt a kapuja elé. Ezt követően élvezetes, lüktető játékot láthatott a publikum. A 73. percben Kleizer fejelt vissza egy felívelt szabadrúgást a hosszú oldalon, az érkező Németh B. pedig a jobb összekötő helyéről a hosszú alsó sarokba bombázott, úgyhogy a labda a kapufáról vágódott a hálóba. Sajnos ezúttal sem sokáig vezetett együttesünk, a 80. percben egy bedobás utáni kavarodás végén Ködmön ügyesen pörgetett a bal alsó sarokba.

Összességében dicséret illeti a kapuvári együttest, amely végig egyenrangú partnere volt a Lipótnak, sőt a mérkőzés egyes periódusaiban jobban is futballozott vendéglátójánál, ám egyszer sem tudta megőrizni előnyét, s a játék képe, valamint a helyzetek alapján inkább két pontot elvesztett a dobogós Lipót otthonában, minthogy szerzett egyet.

Lipót-Pékség–Kapuvár 2–2 (1–1)

Lipót, 200 néző. V.: Iván L.
Lipót: Endrődy B. – Litresics, Ásványi, Kiss Á., Vojnisek, Tóth N., Sütöri, Ködmön, Flick (Kalmár), Bella, Magyar. Edző: Horváth Tamás.
Kapuvár: Tüske – Licskai, Müller, Kovács M. (Somogyi), Németh B., Horváth A., Péter, Kleizer, Nicsenko (Szabó Á.), Szabó P. (Horváth Cs.), Varga B. Edző: Varga József.
Gsz.: Kiss Á., Ködmön, ill. Kleizer, Németh B.
A mindent egy lapra feltevő kapuvári csapat lelkes, helyenként jó játékkal megérdemelten vitte el az egyik pontot a gyenge napot kifogó Lipót ellen.
Jók: Ködmön, Kiss Á., Vojnisek, ill. Müller, Kleizer, Horváth A., Varga B.
Horváth Tamás: – Két óriási potyagól miatt mindig futottunk az eredmény után. Reális eredmény született.
Varga József: – Végre egy olyan Kapuvárt láttam, amit elképzeltem erre a szezonra. Úgy érzem, nem sokan mondták volna meg mérkőzés közben, hogy melyik a dobogós és melyik a kiesőjelölt csapat.