2024. április 26. péntek
Ervin
Holnap Zita, Mariannnapja lesz.

A győzelem elmaradt, de az 1 pont megvan

A győzelem elmaradt, de az 1 pont megvan A győzelem elmaradt, de az 1 pont megvan

Itthon fogadtuk Öttevény csapatát. A két csapat őszi mérkőzésén simán nyert az Öttevény 4-0 arányban. Legutóbb Kapuváron a tavalyi szezon utolsó fordulójában csaptak össze a felek, akkor is szombati ellenfelünk diadalmaskodott 3-1 arányban. Most adott a lehetőség, a pontszerzésre.

Kapuvár 2-2 Öttevény

Remekül indult a mérkőzés a KSE számára, ugyanis a 7. percben Nicsenko 10 méterről bombázott a léc alá. 1-0. Akárcsak Lipóton most sem tudta sokáig megőrizni a vezetést csapatunk. Negyedóra játék után a jobb szélen sikerült az öttevényieknek a védelem mögé kerülni, Molnár középre passzolt labdáját Peczár senkitől sem zavartatva passzolta a kapuba. 1-1. Öt perc múlva újra nálunk volt az előny, Szabó P. futott el a bal szélen, visszagurított labdáját Kleizer középről, a kapus mozgásával ellentétes irányba, a jobb alsó sarokba küldte. 2-1. Az első félidő további részében kis túlzással tetszés szerint alakította és egyben hagyta is ki helyzeteit a Kapuvár, így csak 1 gólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A második játékrész ott folytatódott ahol az első befejeződött. Csapatunk sorra dolgozta ki kisebb-nagyobb helyzeteit és hagyta kihasználatlanul. A 65. percben a futball törvénye büntetett. Egy szöglet után kifejelt labdát Nagy lőtt kapu felé, amit a lesgyanús helyzetben lévő Kovács 5 méterről továbbított a kapuba. 2-2. Az utolsó negyedórában 3 ordító ziccere és számos ígéretes lehetősége volt csapatunknak, kapufát is lőttünk, de újabb gólt nem sikerült szerezni.

A játék képe és a helyzetek alapján a Kapuvárnak gólarányt kellett volna javítania a középmezőnyhöz tartozó Öttevény ellen, ám pocsék helyzetkihasználása és védelmi megingásai miatt egy pontot ajándékozott ellenfelének.