Márk, Márkó, Márkus
Holnap Ervinnapja lesz.

Hamilton győzött Bahreinben (video)

Hamilton és Vettel Bahreinben Hamilton és Vettel Bahreinben

Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Bahreini Nagydíjat, amely az egy héttel ezelőtti malajziai versenyhez hasonlóan kettős Mercedes-sikert hozott, Nico Rosberg lett ugyanis a második.

Bahrein: Hamilton vs. Rosberg

A 29 éves Hamiltonnak ez volt pályafutása 24. futamgyőzelme, de először sikerült diadalmaskodnia Bahreinben. Rosberg az ausztráliai szezonnyitón aratott sikere és malajziai második helye után az újabb második pozícióval megőrizte az első helyet a világbajnoki pontversenyben.

A harmadik helyen Sergio Perez, a Force India mexikói pilótája végzett, ezzel 2009 óta az istálló első dobogós helyezését szerezte. Ez volt az első sötétedés után, villanyfényben megrendezett Bahreini Nagydíj, egyben a Forma-1 történetének 900. GP-je. A szezon két hét múlva, a Kínai Nagydíjjal folytatódik.

Maldonado öt rajthelyes büntetést kapott

Az időmérőn kiharcolt helyezéséhez képet öt pozícióval hátrébbról rajtolhat majd két hét múlva a Forma-1-es Kínai Nagydíjon Pastor Maldonado. A Lotus venezuelai pilótáját azért büntették meg, mert vasárnap a Bahreini Nagydíjon balesetet okozott.

A versenybírók úgy ítélték meg, hogy figyelmetlen volt, amikor a 41. körben a boxból visszatért a pályára, és ő okozta azt az ütközést, melynek következtében Esteban Gutiérrez, a Sauber mexikói versenyzője autójával megpördült a levegőben. A vétlen pilóta egyébként sértetlenül megúszta az esetet.