2024. április 20. szombat
Tivadar, Odett
Holnap Konrádnapja lesz.

Kettőt kaptunk Csornától

Beindult a Megyei I. osztály 2014/15-ös labdarúgó szezonja. Városunk labdarúgói Csorna városába utaztak a hétvégén, ahol a hazaiaknak sikerült megszerezniük a 3 pontot! Csorna - Kapuvár 2-0 (1-0)

v.: Hegedűs

Csorna: Lőre - Nagy Sz., Fehér, Szabó A., Csonka, Bognár Zs., Véghelyi, Nyerges (Győrvári), Tóbiás (Csölle), Lajtos, Serfőző (Visy) vezetőedző: Varga Péter

KSE: Tüske - Kiss Á., Licskai, Müller, Szabó P., Varga T., Péter D., Molnár G. (Szabó Á.), Nicsenko, Kleizer, Varga B. vezetőedző: Varga József

gólszerzők: Licskai (öngól) 24. perc, Visy 83. perc

Szépszámú nézőközönség előtt az első negyedóra tapogatózással telt el, a Csorna birtokolta többet a labdát, de a Kapuvár magabiztosan állt a lábán. Egészen a 24. percig: ekkor Nyerges fordult le védőjéről a jobb oldalon, az alapvonalról középre lőtte a labdát, ami a menteni igyekvő, becsúszó Licskai lábáról a kivetődő kapus mellett a bal sarokba vágódott. 1-0. Az első kapuvári lehetőségre fél órát kellett várni, amikor Kleizer húzott el a jobb szélen, visszagurított labdájára Nicsenko érkezett, akinek lövésébe önfeláldozóan vetődtek bele. Rögtön a kontrából Csonka hozta helyzetbe Tóbiást, aki 10 méterről a kapu fölé lőtt.

A második félidőben sokkal aktívabban futballozott a Kapuvár, s szinte rögtön a középkezdés után Nicsenko lőtt 16 méterről, ám Lőre ujjheggyel a kapu mellé tolta a labdát. 60 perc játék után Nyerges lőtt éles szögből, a labda lehet, hogy nem találta volna el a kaput, mindenesetre Tüske szögletre ütötte a játékszert. A mérkőzés a 83. percben dőlt el. Győrvári ugratta ki Visyt, aki 15 méterről kissé jobbról kilőtte a hosszú alsó sarkot, úgy, hogy a labda a kapufa tövéről került a hálóba.

Összességében mezőnyben többet birtokolta a labdát a hazai együttes, s több helyzetet is alakított ki, mint a Kapuvár, így győzelmük nem mondható érdemtelennek. Csapatunk küzdött, hajtott becsülettel a mai napon ez egy szoros vereségre volt elég. Javítani 1 hét múlva a rivális Petőháza ellen lehet hazai környezetben.