Auguszta
Holnap Zalánnapja lesz.

Ötöt rúgtunk Petőházának

Kapuvár - Petőzáza 5-0 (2-0) Kapuvár - Petőzáza 5-0 (2-0) Gundinger Tamás

Szombaton 17 órakor várta petőházi vetélytársát Kapuvár labdarúgó csapata, a Megyei I. o. 2. fordulójában. Tavasszal, 6-1 -re győzött a KSE, így a csapat egy bizonyítani vágyó Petőházára készült.

Gundinger Tamás

Kapuvár - Petőháza 5-0 (2-0)

v.: Juhász

KSE: Tüske - Kiss Á., Licskai, Müller, Szabó P. (Somogyi), Varga T. (Kovács M.), Péter D., Kleizer, Szabó Á., Nicsenko, Varga B. (Molnár G.) veeztőedző: Varga József

Petőháza: Bognár D. - Nagy K., Horváth S. (Kelemen), Szabó Z., Récsei B., Kovács-Galavics (Honyák), Böcskör, Récsei J., Kóczián (Nagy R.), Szabó D., Ács vezetőedző: Bukovics István

gólszerzők: Kleizer (3., 30.), Nicsenko (56., 60.), Müller (70.)

I. félidő:

A tavaszi győzelem során már a 2. percben előnybe került a KSE, s most sem sokat kellett várni a hazai csapat vezető góljára. A 3. percben Szabó Á. indította Nicsenkot, a kifutó kapus lábbal nem tudott tisztázni, a labda Nicsenko előtt maradt, aki önzetlenül középre passzolt, ahol Kleizer becsúszva továbbította a játékszert a kapuba. 1-0. Végig fölényben játszott a Kapuvár, ám az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. Nem úgy a 30. percben: ekkor Kleizer elé került a labda, aki egészen az ötös sarkáig vezette azt, majd egy elegáns csellel egy védőt, majd a kapust is leültette és az üres kapuba helyezett. 2-0.

II. félidő:

Az 55. percben ismét Kleizer volt a főszereplő, szerencsésen elé pattant a labda a petőházi 16-oson belül, majd a nem sokkal azelőtt beállt Kelemen utolsó emberként felvágta. Piros lap és tizenegyes következett, amit Nicsenko biztosan értékesített. 3-0. A 60. percben csodaszép góllal növelte előnyét a Kapuvár: Péter D.-Varga B.-Szabó Á. volt a labda útja, utóbbi mesterien emelt Nicsenko elé, aki mellre vette a labdát, majd közelről a rövid sarokba lőtt. 4-0. A 63. percben Nicsenkot gázolta el a kapujából messze kifutó Bognár kapus, a játékvezető csak sárga lappal "jutalmazta" a petőházi hálóőrt. A 70. percben Kleizer remek beadását Müller 7 méterről a jobb sarokba fejelte. 5-0.

A mérkőzésen végig a Kapuvár akarata érvényesült, csapatunk nagy kedvvel, olykor látványosan futballozott és az 5 szerzett gól mellett nagyobbnál-nagyobb helyzeteket is elpuskázott. A tavaszi 6-1 arányú győzelem után az 5 gólos különbség ezúttal is összejött, így az első fordulóban elszenvedett vereség után egy szép győzelemmel sikerült a mérkőzésre szép számmal kilátogató, lelkes kapuvári közönséget kiszolgálni.