2024. április 26. péntek
Ervin
Holnap Zita, Mariannnapja lesz.

Izgalmas végjáték a 3. fordulóban

WHB Ménfőcsanak ESK - Kapuvári SE: 3-2 (1-0) WHB Ménfőcsanak ESK - Kapuvári SE: 3-2 (1-0) Járeb Jutka

Vasárnap Ménfőcsanakon játszott városunk felnőtt labdarúgó csapata. Bár a sárgalapok számában döntetlen lett az állás (3-3), a gólok tekintetében a hazaiak győzedelmeskedtek. A legizgalmasabb pillanatok pont a végjátékban zajlottak.

WHB Ménfőcsanak ESK - Kapuvári SE: 3-2 (1-0)

Az I. félidő 16. percében a hazaiak megszerezték a vezetést, és langyos, biztonságos foci vette kezdetét, pár szabálytalansággal.

Aztán a második félidő második felében már igazán érdekes helyzeteknek, és góloknak lehetett tanúja, az a 200-250 néző, aki a vasárnap délutánját a pálya mellett töltötte. A 67. percben Varga Tibor egyenlített, és kissé lázba hozta a játékot. A 75. percben újabb hazai gól következett, amire a csereklnt beállt Molnár Gábor a 85. percben góllal felelt.

Sajnos nem tudták a kapuváriak tartani a döntetlent, mert 3 perc múlva a Ménfőcsanak eldöntötte a mérkőzést egy újabb góllal.

A hosszabbításban már csak 1-1 sárga lap jutott mindkét oldalra.

Ezzel a vereséggel a 11. helyet foglaljuk el a tabellán.  Tabella

A következő mérkőzést szeptember 6-án Kapuváron játszuk, Győrszemere csapata ellen.

A Facebookon pedig ezt posztolja a Kapuvári SE, a vasárnapi mérkőzésről:

Ménfőcsanak - Kapuvár 3-2 (1-0)
v.: Ábrahám

Ménfőcsanak: Molnár M. - Kovács Á., Segovits, Mondovics, Kovács M., Dávid (Németh B.), Visy B., Sütöri (Szalai), Kertész, Korsós (Menyhárt) Gajdos vezetőedző: Mayer János

KSE: Tüske - Kiss Á., Licskai, Müller, Szabó P., Varga T., Péter D., Kleizer, Nicsenko, Szabó Á. (Molnár G.), Varga B. vezetőedző: Varga József

gólszerzők: Korsós, Sütöri, Segovits ill. Varga T., Molnár G.

Lendületesen kezdődött a találkozó, az első percekben a hazai csapat birtokolta többet a labdát, ám helyzet mégis a Kapuvár előtt adódott. Az 5. percben Kiss Á. éles, lapos beadását a rövidre berobbanó Nicsenko becsúszva nem találta el. A 17. percben hazai bedobást követően Gajdos fordult le védőjéről, majd az alapvonalról laposan középre lőtte a labdát, ami a védők lába között eljutott Korsósig, aki 5 méterről a jobb alsó sarokba passzolt. 1-0. Az első félidőben még Korsós 18 méteres szabadrúgása érdemel említést, lövése a felső lécet érintve hagyta el a játékteret.

A második félidőben egy sokkal támadóbb szellemű Kapuvárt láthattunk, aminek a 67. percben lett meg az eredménye: Varga T. 25 méterről bombázott a bal felső sarokba. 1-1. Nem sokkal később újfent egy bedobást követően kapott gólt a KSE. Kertész fordult le őrzőiről, majd Sütörit hozta ziccerbe, aki 7 méterről középről a jobb alsó sarokba helyezett. 2-1. Csapatunk nem adta fel és az erőfeszítéseket siker koronázta. A 85. percben Molnár G. 17 méteres lapos lövése a lábak erdejében utat talált a jobb alsó sarokba. 2-2. A 88. percben azonban az érthetetlenül kitámadó Kapuvárt lekontrázó hazaiak eldöntötték a mérkőzést: Szalai kapott indítást a bal szélen, kicselezett két védőt, majd a teljesen üresen érkező Segovits elé tálalt, aki 10 méterről középről a kiszolgáltatott kapus mellett a léc alá lőtt. 3-2.

A mérkőzés képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna, ám csapatunk óriási védekezésbeli hibáit könyörtelenül kihasználta a Ménfőcsanak, így megszerezte a 3 pontot a jó iramú, küzdelmes mérkőzésen. A Kapuvár csak saját magát okolhatja azért, hogy pont nélkül tért haza, mert rettenetesen amatőr, buta gólokat ajándékozott a hazaiaknak. Jövő héten hazai környezetben a Győrszemere ellen lehet javítani.