2024. március 29. péntek
Auguszta
Holnap Zalánnapja lesz.

Pontot hagytunk Jánossomorján

A hétközben betegséggel, és sérüléssel küszködő játékosok és Szabó Péter eltiltása rányomta a bélyegét a hétvégi Jánossomorja - Kapuvár Megyei I. o. Bajnoki mérkőzésre. A háromesélyes meccs végül a hazaiak tabelláját erősítette.

Jánossomorja - Kapuvár 1-0 (1-0)

JSE: Bári - Szalai, Farkas, Tóth G. , Fuhrmann, Cseri, Tóth N., Papp Zs., Fettik, Herczeg, Sebők vezetőedző: Horváth Csaba

KSE: Tüske - Kiss Á., Licskai, Müller, Molnár G., Péter D. (Papp R.), Varga T., Kleizer (Kovács M.), Szabó Á., Nicsenko, Varga B. vezetőedző: Varga József

gólszerző: Kiss Á. öngól 43. perc

Az első játékrész kevés eseményt hozott, jobbára a középpályán gyűrték egymást a csapatok. Első említésre való esemény negyedóra elteltével Herczeg lapos távoli lövése volt, ami jó méterrel kerülte el a kaput. Válaszul egy röviden kifejelt labdát Szabó Á. ígéretes helyzetből egyből lőtt kapu felé, de nem találta el jól, így a játékszer mellé pattogott. Félóra elteltével ismét Herczeg tüzelt 20 méterről, ezúttal néhány centivel fölé lőtt. A 37. percben Cseri ugratta ki a jobb szélen Papp Zs.-t, aki remek helyzet felismeréssel megpróbálta átemelni a kapust, ám lágy lövése fölé szállt. A 43. percben Cseri végzett el szabadrúgást a jobb szélről, élesen középre lőtt labdájába a menteni igyekvő Kiss Á. olyan szerencsétlenül csúsztatott bele, hogy a labda védhetetlenül vágódott a kapu jobb sarkába. Öngól. 1-0.

A második félidőben rögtön egyenlíthetett volna a Kapuvár: Szabó Á. csavart középre szögletet, a teljesen egyedül felugró Kiss Á. 3 méterről luftot fejelt. Ezután meddő mezőnyfölényben játszott a Kapuvár, de a hazai csapat masszívan védekezett, sőt a kapura is veszélyesebb volt a vendégeknél. A 70. percben Herczeg ívelt középre egy szabadrúgást, amit Papp Zs. továbbított kapu felé 5 méterről, Tüske lábbal hárított. A 80. percben Szalai szerzett erőszakosan labdát a szöglet zászlónál, majd laposan középre gurított, ahol Papp Zs. 5 méteres lapos lövését óriási bravúrral, lábbal mentette Tüske. A 84. percben még egy Müller fejes jelentett veszélyt, ám Bári magabiztosan fogta a labdát.

Összességében a Kapuvár csak árnyéka volt önmagának a mai napon, gyengén, kapura szinte veszélytelenül futballozott csapatunk, míg a hazaiak szervezett, lelkes játékukkal megérdemelten nyerték meg az alacsony színvonalú mérkőzést. A Kapuvár szempontjából az egyetlen pozitívum, hogy a mérkőzés végén bemutatkozott a felnőtt csapatban a 17 esztendős Papp Richárd.