2024. április 26. péntek
Ervin
Holnap Zita, Mariannnapja lesz.

4 piroslap a Kapuvár meccsen

A Kapuvári SE felnőtt labdarúgó csapata a Megyei I. osztály 7. fordulójában a tabella 15. helyén szerénykedő Öttevényt látta vendégül szombaton 16 órakor.  Négy piros lapot osztott ki a játékvezető, de a három pontot Öttevénynek adtuk.

Kapuvár - Öttevény 1-2 (0-2)
v.: Móri

KSE: Tüske - Kiss Á., Licskai, Müller, Szabó P., Péter D., Varga T., Molnár G., Szabó Á. (Somogyi), Nicsenko, Varga B. vezetőedző: Varga József

Öttevény: Nagy K. - Keszthelyi, Nagy R. Vígh, Bella, Virág, Molnár B. (Jakab), Nagy L., Kovács S. (Hécz), Hegedüs, Nagy R. (Wágenhoffer) játékos-edző: Ördög József

gólszerzők: Varga B. 66' (11-es) illetve Hegedüs 17', 21' (utóbbi 11-es)

kiállítva: Müller 70', Somogyi 83', Varga T. 90' illetve Vígh 65'

Rosszul kezdte a mérkőzést a Kapuvár, hiszen az első 5 percben Tüskének kétszer is munkája akadt, ám ha lehet még rosszabbul folytatta. A 17. percben saját 30-asán vesztett labdát csapatunk, amiből Molnár ugratta ki a lesgyanús helyzetben lévő Nagy R.-t, aki közelről Tüske mellett elgurította a labdát, amely lehet magától is a kapuban kötött volna ki, ám a lövés pillanatában szintén erősen lesgyanús helyzetben lévő Hegedüs 1 méterről a hálóba pofozta a játékszert. 0-1.

Négy perc múlva újabb labdát vesztett el saját térfelén a Kapuvár, Nagy L. ugratta ki Nagy R.-t, a csatár eltolta a labdát a kivetődő Tüske mellett, majd ütköztek, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Hegedüs állt a labda mögé és a kapu közepébe lőtt. 0-2. Az egyetlen hazai lehetőségre fél órát kellett várni, ekkor Varga T. felívelt szabadrúgását elvétette a vendégek hálóőre, de szerencséjére a kapufáról kipattant a labda, majd a védők nagy nehezen felszabadítottak. Kritikán aluli első félidőt produkált a Kapuvár, a vendégek teljesen megérdemelten jutottak 2 gólos előnyhöz.

A második játékrészben egy sokkal harciasabban, motiváltabban játszó, ám görcsösen, ötlettelenül támadó Kapuvárt láthattunk. A 65. percben Szabó P. kapott jó indítást, ám picit hosszan tolta meg a labdát, amit a jó ütemben kivetődő kapus felszedett, ám eközben a vendégek védője Vígh teljesen feleslegesen ellökte a kapuvári játékost. Újabb 11-es, és piros lap a gól helyzetben kitörő játékost leterítő védőnek. Varga B. állt a labda mögé és magabiztosan lőtt a jobb sarokba.

5 percig volt emberelőnyben a Kapuvár: Nagy R. a kaputól 30 méterre kicselezte Müllert, aki kicsit megtámasztotta a vendégek támadóját, amiért megkapta 2. sárga lapját... A 83. percben egy öttevényi kezezést nem vett észre a játékvezető a felezővonalnál, majd Nagy L. indította Nagy R.-t, akit Somogyi lerántott utolsó emberként. Itt is villant a piros lap. Ezt követően elszabadultak az indulatok, a Kapuvár emberhátrányban mindent egy lapra feltéve próbált egalizálni. A 90. percben Varga T. kissé tán dühből, keményen, ám a labdát eltalálva szerelte Hegedüst, a játékvezető pedig őt is kiállította.

Összességében a Kapuvár főleg az első félidőben egy nagyon gyatra produkcióval rukkolt elő a mai nap. Az első 45 percben 2 gólos előnyt ajándékozott, a szervezetten, sokkal harcosabban és lendületesebben futballozó Öttevénynek, akik éltek is a lehetőséggel. Hiába játszott a második félidőben nagyobb tűzzel a Kapuvár (s akkor sem jól), csak saját magának köszönheti a vereséget. A masszívan védekező és kapura veszélyesebb Öttevény megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, amelynek utolsó 20 perce sajnos nem a labdarúgásról szólt. Csapatunk roppant nehéz helyzetbe került, hiszen eddig is meglévő megannyi problémája mellé, a jövő héten 3 játékosát biztosan nélkülözni kényszerül. A mai mérkőzésen ráadásul ismét bebizonyosodott, hogy Kapuvár városa nagyon messze található a megyeszékhelytől...