2024. április 20. szombat
Tivadar, Odett
Holnap Konrádnapja lesz.

Szívszorítóan fájdalmas vereséget szenvedett ezer sebből vérző, ám a lelkét pályára kitevő, ifjúsági játékosokkal kiegészült csapatunk, egy 94. percben kapott góllal a Lipót otthonában.

Lipót - Kapuvár 1-0 (0-0)

v: Armstrong

Lipót: Endrődy B. - Ásványi, Litresics, Závori, Bella, Vojnisek, Bolega, Zimonyi (Endrődy I.), Bartal, Szilasi (Ködmön), Balás (Kovács Z.) vezetőedző: Makkos Tamás

KSE: Tüske - Kovács M., Németh B., Sárándy (Simon I.), Papp R., Péter D., Molnár G., Szabó P. (Gerencsér), Magyar D., Nicsenko, Varga B. vezetőedző: Varga József

gólszerző: Bolega 94. perc
kiállítva: Péter D. 95. perc

Hat játékos nem állhatott Varga József vezetőedző rendelkezésére különböző okokból, így a kezdő csapatban 3 debütáns ifjúsági játékos Papp Richárd, Sárándy Kristóf és Magyar Dániel is szerepet kapott. Nem kezdte megilletődötten a találkozót a KSE, sőt az első lehetőségek csapatunk előtt adódtak. A 3. percben Nicsenko kapott ajándék labdát Ásványitól, kapura törhetett, ám a védők beérték így oda lett a lehetőség. Negyedóra elteltével Varga B. fordult le ügyesen védőjéről, már csak a kapussal állt szemben, ám lövésébe bravúrral belevetődött a keresztező Závori, így szögletre pattant a labda. Nem sokkal később Bella került helyzetbe a túloldalon, ám 10 méterről leadott rövid sarokba tartó lövését hárította Tüske. Majd a 32. percben mintaszerű kapuvári támadás végén Szabó P. került ziccerbe, ám Endrődy nagy bravúrral védett. A másik kapu előtt Szilasi veszélyeztetett, éles szögből leadott lövését Tüske öklözte szögletre.
Az első félidőben semmi sem látszódott abból, hogy a Kapuvár a fél csapatát nélkülözni kényszerül, sőt a nagyobb helyzetek egyértelműen a KSE előtt adódtak.

A második játékrészben változott a játék képe. Nagyobb sebességre kapcsolt a Lipót, ám a Kapuvár stabilan állt a lábán. Az 55. percben Varga B. forgolódott a lipóti 16-oson belül, majd hátulról felborították. A kapuvári támadó tán kissé könnyen esett el, ezt a játékvezető sárga lappal jutalmazta... A 60. percben egy sajnálatos ütközés után Sárándy megsérült, helyére egy újabb, mindössze 16 esztendős fiatal futballista Simon István állt be. Egyre nagyobb fölénybe került a fáradó Kapuvár ellen a Lipót, ám ez kimerült ötlettelen adogatásba. A 80. percben Kovács Z. szabadrúgása kipattant Tüskéről, Vojnisek robbant a kipattanóra, 5 méterről Tüskét találta el, így oda lett a lehetőség. A 82. percben Szabó P. bokasérülést szenvedett, ő sem tudta folytatni. Helyére egészséges mezőny-cserejátékos híján a cserekapus Gerencsér Balázs állt be. Végül a hosszabbítás 4. percében Endrődy szögletét az üresen felugró Bolega 6 méterről fejelte a kapuba. 1-0. Ezt követően egy érdekes párbeszéd játszódott le a játékvezető és Péter D. között. A sípmester megkérdezte a kapuvári játékost leakar-e menni, mire Péter D. ezt válaszolta: "tökmindegy". Armstrong játékvezető ezért felmutatta a második sárga lapot és kiállította a 95. percben a kapuvári futballistát...

A mérkőzés összképe alapján a Kapuvár rászolgált volna az 1 pontra. Elképesztően sok mérkőzés előtti problémája mellé, még a mérkőzésen is az ág húzta a KSE-t, s végül a hosszabbításban kapott góllal fájdalmas vereséget szenvedett. A mérkőzés pozitívuma, hogy egy roppant egységes, fantasztikusan küzdő, alázatos Kapuvárt láthattak a pályán a nézők, valamint a mélyvízbe dobott fiatalok is remek teljesítményt nyújtva bizonyították, hogy lehet rájuk számítani a jövőben.