2024. április 27. szombat
Zita, Mariann
Holnap Valéria, Nimródnapja lesz.

Itthon győzött a KSE

Kapuvár - Fertőszentmiklós 2-0 (1-0) Együttesünk az elmúlt 3 mérkőzését egyaránt elvesztette, ezeken összesen 1 lőtt gólt tudott felmutatni, ám a szombati mérkőzésen sikerült megfordítani ezt a rossz szériáját.

KSE: Tüske - Kovács M., Németh B., Kiss Á., Papp R., Müller, Molnár G., Szabó P. (Neher), Nicsenko, Kleizer (Licskai), Varga vezetőedző: Varga József

FSE: Kovacsics - Fábián, Németh A., Horváth P., Dancsok, Horváth T. Baranyai V. (Bellovics), Horváth D., Árki (Gergácz), Kalmár, Ábrahám (Horváth Cs.) vezetőedző: Finta Zoltán

gólszerzők: Molnár G. 29. perc, Nicsenko 82. perc (11-esből)
kiállítva: Horváth P. 36. perc

Az első említésre méltó esemény Müller távoli, lapos szabadrúgása volt, amely a lábak erdeje közt elsuhanva éppen csak mellé ment. A 15. percben Molnár G. szögletét a rövid saroknál Varga bravúros mozdulattal a kapu felé kanalazta, s a hosszú kapufánál érkező Kiss Á. 2 méterről fölé fejelt. A 29. percben Molnár G. 20 méteres szabadrúgása irányt változtatott egy védőn, így a tehetetlen kapus mellett a kapuba pattogott. 1-0. Két perc múlva Kleizer alapvonalról okosan visszagurított labdáját Szabó P. 10 méterről a bal kapufára vágta. A 36. percben a bizonytalan vendég védőktől Nicsenko csent labdát, a kapu felé iramodott, ám Horváth P. lerántotta, amiért megkapta a második sárga kártyáját. Ezt követően a Kapuvár rövid idő alatt gólfesztivált rendezhetett volna, ám jobbnál jobb lehetőségeket hagyott kihasználatlanul. Előbb Kleizer a bal oldalról húzott befelé, 17 méterről lőtt, ám Kovacsics a léc alól kipiszkálta a labdát. Nem sokkal később Szabó P. oldalról beívelt szabadrúgását Müller a hosszú saroknál visszafejelte, az érkező Kiss Á., pedig centikkel maradt le a labdáról. A 42. percben Varga fordult le őrzőjéről , majd 14 méteres bal lábas lövését védte vetődve Kovacsics. A lefújás előtt Varga esernyőzte be védőjét, majd Nicsenko elé játszott, aki 5 méterről estében fölé lőtt.

A második játékrészben finoman fogalmazva sem tudta megismételni a Kapuvár az első 45 percben mutatott futballját. Ennek ellenére egy percig sem forgott veszélyben a KSE győzelme. A 70. percben Kovács M. került ziccerbe, ám éles szögből a kivetődő Kovacsicsba lőtt. A 75. percben Nicsenko távoli lapos lövését ütötte oldalra a vendégek remek teljesítményt nyújtó kapusa, a kipattanó labdát pedig sikerült kivágnia a védőknek. A 82. percben Kovács M.-t rángatta meg Fábián a büntetőterületen belül, a játékvezető pedig tán kissé jószívűen büntetőt ítélt. Nicsenko állt a labda mögé és higgadtan lőtt a jobb sarokba. 2-0.

Összességében jó első félidő után, a másodikban mérsékeltebb teljesítményt nyújtva, a Kapuvár simán nyerte meg a mérkőzést a kapura teljesen veszélytelenül játszó Fertőszentmiklós ellen. Három vereség után roppant fontos volt az újabb győzelem a Kapuvár számára, amelyet simábbnak is tehetett volna, ha az első félidőben helyzeteinek csak egy töredékét gólra váltja.