2024. március 28. csütörtök
Gedeon, Johanna, Hanna
Holnap Augusztanapja lesz.
Kapuvár - Gönyű 1-1 (1-1) Kapuvár - Gönyű 1-1 (1-1)

Az első félidőben lezajlottak a gólok. Egy kezdetben vitatott "hálószaggató" gól után beállt a végeredmény: Kapuvár - Gönyű 1-1 (1-1)

KAPUVÁRI SE-GÖNYŰ SE 1-1 (1-1) Gundinger Tamás

Kapuvár - Gönyű 1-1 (1-1)

v: Krasznai

KSE: Tüske - Kovács M., Kiss Á., Németh B., Szabó P., Müller, Péter (Somogyi), Nicsenko (Papp R.), Molnár G., Kleizer, Varga B. vezetőedző: Varga József

Gönyü: Vörös - Máté, Böcz B., Zobák B., Kertész (Béres), Kiss Z., Zobák Cs., Mikli, Végh, Bognár (Böcz A.), Terdik vezetőedző: Józsa Péter

gólszerzők: Kleizer 13. perc illetve Mikli 45. perc
kiállítva: Zobák B. 76. perc

A 4. percben Molnár G. ügyesen tört be két védő közé, majd a 16-os vonalának környékén (talán azon belül) összekoccintották a bokáját, a labda továbbgurult (a játékvezető előnyszabályt alkalmazott), s az érkező Varga B. 8 méterről a hosszú sarokba helyezett. A találatot aztán játékvezető érvénytelenítette les miatt és kifelé ítélt szabadrúgást... A 13. percben Varga B. a jobb szélről laposan középre lőtte a labdát, a rövid sarokra érkező Kleizer pedig laposan továbbított a kapuba a kivetődő kapus mellett. 1-0. A 16. percben ügyes támadás végén Varga B. került lövőhelyzetbe 12 méterről, ám erős lövése középre tartott, így Vörös öklözve hárított.

Néhány perc elteltével Nicsenko került helyzetbe kissé jobbra kisodródva, a rövid sarkot vette célba, ám Vörös lábbal nagyot védett. A szögletből kifejelt labdát Szabó P. ívelte vissza a kapu elé, ahol Péter léc alá tartó fejesét védte újfent bravúrral Vörös. A 34. percben Molnár G. távoli szabadrúgása kis híján meglepte a gönyüi portást, aki a léc alól tornázta ki a labdát. A 40. percben Szabó P. maradt lenn a kapuvári térfél közepén, a gönyüiek nem rúgták ki azonban a labdát, 4-5 passzt követően Terdik ívelt a kapu elé a jobb oldalról, az érkező Bognár lapos kapáslövését vetődve hárította Tüske. A 45. percben Mikli végezhetett el szabadrúgást remek pozícióból 20 méterre a kapuvári kaputól, és a sorfal felett a bal sarokba tekert. A labda azonban a lyukas hálón keresztül a kapu mögött landolt, végül hosszas reklamálás után a játékvezető - helyesen - gólt ítélt. 1-1.
Az első 20-25 percben lerendezhette volna a mérkőzést a Kapuvár, több nagy kihagyott helyzet mellett, a rendre veszélyes pontrúgásokról is csak centikkel késtek le az érkezők több alkalommal is.

A második félidőben...

... nem tudott újra felpörögni a Kapuvár, a Gönyű teljesen egyenrangú ellenfél volt. A 56. percben Mikli 25 méteres lövése nem sokkal zúgott el a jobb felső sarok felett. Néhány minutum elteltével Mikli végzett el sarokrúgást, Tüske kiöklözte a labdát, amiből kontrázhatott a Kapuvár: Nicsenko - Molnár G. - Kleizer - Molnár G. volt a labdaútja, végül utóbbi rosszul vette át, így helyzetben már csak egy erőtlen lövést küldött kapu felé, amit Vörös könnyedén hárított.

A 65. percben Kleizer indította remekül az üres területre befutó Molnár G.-t, akinek a talpa alatt elcsúszott a labda, így az amúgy a kapujából ütemtelenül kifutó Vörös kezében halt el ez a kapuvári támadás. A 76. percben Zobák tarolta el Kleizert a felezővonalnál, amiért megkapta 2. sárga lapját. Innentől kezdve a Kapuvár mindent egy lapra feltéve támadott, ám nem volt átütő a hazaiakban, míg a Gönyű még emberhátrányban is veszélyes kontrákat vezetett. A 90. percben egy szélről beívelt labdát Vörös kiöklözött, Papp R. egyből visszafejelte a labdát a kapu elé, ahol Müller a tömörülésben nem tudta az üres kapu felé irányítani a játékszert. A mérkőzés krónikájához még hozzátartozik, hogy a 86. percben Nicsenko és Kertész kemény összecsapása után, a gönyüi futballista súlyos sérülést szenvedett. A Kapuvári Sportegyesület nevében mielőbbi gyógyulást kívánunk a gönyűi sportolónak.

Összességében ezen a mérkőzésen kiütközött, hogy a kapuvári csapat szerény létszámú keretéből, ismét hiányoztak ketten, míg a kezdőcsapatban többen is sérülten vállaltak a játékot, így gyakorlatilag kényszerhelyzetben van Varga József vezetőedző. A mérkőzés első harmadában a Kapuvár ennek ellenére lerendezhette volna a lényeges kérdéseket, ám a helyzetek kimaradtak, a Gönyű pedig megérezte a lehetőséget és élt is vele. A vendégcsapat pontszerzése nem mondható érdemtelennek.