Tivadar, Odett
Holnap Konrádnapja lesz.

Két Magyar Bajnok a Castrumban

Castrumosok Nyíradonyban Castrumosok Nyíradonyban

Három versenyzővel indult neki az Utánpótlás Magyar Bajnokságnak a Castrum csapata. A három harcos két aranyérmet, egy ezüstöt, és egy bronzérmet szerzett Nyíradonyban a Magyar Karate Szövetség 2014-es Magyar Bajnokságán.

Kapuvár - Nyíradony 940 megtett km, és jó pár óra kocsikázás után boldog volt a hazafelé vezető út a hétvégi Kyokushin Karate Utánpótlás Magyar Bajnokságot követően.

Az év legrangosabb hazai karate versenyét 399 nevezővel rendezték meg a nyírségben. A küzdelmek, és a formagyakorlatok 6 küzdőtéren zajlottak szombat reggel 8 -órától. A népes mezőnyben mindössze 3 kapuvári karatés mérettette meg magát, akik derekasan helyt álltak.

Bán LiliMíg Bán Lili a -55 kg-os súlycsoport Ifjúsági kategóriban szerzett ezüstérmet, addig Németh Veronika a junior korcsoportban kiérdemelte a Magyar Bajnok-i címet. Veronika comb K.O-val, győzte nyírbátori riválisát, majd pápai ellenfelét két villám gyors fejrúgással engedte maga mögé a dobogón.

Németh Veronika, Pantelics Bence, és Bán LiliPantelics Bence az Ifi fiú 65 kg-os korcsoportban K.O-zott testre, villantotta fejrúgásait, és hajtotta ellenfelét a páston kívül. Három küzdelem után, a Magyar Bajnoknak járó kupát Ő emelhette a nap végén a magasba.Kata formagyakorlatban egy ellépés miatt csak a bronzérmet kaphatta meg.

Útban az Európa Bajnokságra

"- Még két hetünk van az Ifjúsági Európa Bajnokságig, ahol Bán Lili és Pantelics Bence mellett Barzsó Rebeka is küzdőtérre lép. Ez a Magyar Bajnokság egy mérföldkő volt a felkészülésben. Igazi versenyhelyzetet az edzőteremben nem tudunk produkálni, ezért nagyon tanúlságos volt a hétvégi verseny számunkra. Az arany- és ezüstérem nem adhat okot, hogy elbízzuk magunkat. Van még rengeteg hiba, amit javítanunk kell, hogy azt mondhassák a sportolók: - Igen, felkészültünk!

Köszönjük Kapuvár Önkormányzatának, és Bognár Csabának Full - Energy benzinkutakat üzemeltető Full-Sopron Kft ügyvezetőjének, valamint Kovács Győzőnek a Rábaközi Nyomda tulajdonosának, hogy lokálpatriótákként támogatják a kapuvári karatésok sikereit!

Minden erőnkkel azon vagyunk, hogy dicsőséget szerezzünk a Castrumnak, és Kapuvárnak. Úgy vélem, méltó helyre kerülnek a szponzori feliratok a novemberi Európa Bajnokságon." - nyilatkozta Pantelics Péter, a Castrum SC elnöke.